מנגל ארגנטינאי אמיתי – כל הקריטריונים לבחירה נכונה

העם הארגנטינאי אוהב בשר והוא נמצא בין חמשת המדינות הראשונות ברשימת מדינות אוכלות בשר, למעשה הוא במקום השלישי, שלב אחד לפני ישראל ושני שלבים אחרי אוסטרליה וארצות הברית.

נקנקיות מרגז על גריל גז אגנטינאי

גריל ארגנטינאי

אם אתם אוהבים בשר כמעט כמו ארגנטינאי – אתם חייבים להחזיק ציוד ברמה גבוהה. כל ארגנטינאי המכבד את עצמו צולה בשר על מנגל ארגנטינאי אמיתי שנקרא בפיהם פריז'ה, הרבה פעמים לאורך חייו. מנגל ארגנטינאי מנוצל לא רק בחגים ואירועים משפחתיים. המנגל מופעל בכל פעם שרוצים לצלות בשר. אסאדו היא שיטת צליית בשר ארגנטינאית על גריל פחמים וגם שם של חברת ייצור מנגלים כאלה. מנגל תוצרת חברה זו הוא מנגל למקצוענים. יבוא מנגלים מארגנטינה לישראל מחייבת תו תקן של מכון התקנים הישראלי. תו תקן זה נותן ערובה לכך שהמנהל עומד בכל דרישות התקן הישראלי. יש מנגל ארגנטינאי מכל הסוגים ובכל הגדלים. כל אחד שרוכש מנגל כזה יתאים אותו לצרכיו ולאפשרויות התשלום שלו. בכל מקרה כדאי לרכוש מנגל תיקני.

ובכל זאת, איך נדע שרכשנו מנגל ארגנטינאי אמיתי? מה הסימנים הבולטים במנגל ארגנטינאי שבלעדיהם המנגל הוא מנגל רגיל?

סימני זיהוי של מנגל ארגנטינאי אמיתי

מסעדות המציעות לסועדים שלהם אוכל ארגנטינאי אוטנטי לא ירשו לעצמם לרכוש מנגל לא תיקני. איכות הבשר יכולה להיות שונה בין מנגל אחד לשני. בקיבוצים בהם חיים יוצאי ארגנטינה רבים יש מנגל ארגנטינאי תקני ויש להניח שדווקא יוצאי מדינה זו ישתמשו במנגל הטוב ביותר. לא כל מנגל הנקרא מנגל ארגנטינאי הוא אכן מנגל ארגנטינאי אמיתי. ישנן חברות ארגנטינאיות המספקות לשוק הישראלי מנגלים מסוגים שונים. ניתן לסמוך על חברה ארגנטינאית שתייצר מנגל ארגנטינאי אמיתי. ובכל זאת לפני רכישת מנגל בין מתוצרת ארגנטינה ובין תוצרת מקומית רצוי שלקוח יהיה מידע מוקדם מהו מנגל ארגנטינאי אמיתי ועל מה הוא צריך לתת את הדעת בעת הרכישה.

כך תדעו:

* לקוח המגיע לרכוש מנגל ארגנטינאי אמיתי צריך לבדוק מספר מאפיינים בסיסיים. המנגל הארגנטינאי האמיתי הוא זה שבנוי מברזל זווית מצופה אמייל ושיש לו מפרט טכני באיכות גבוהה. שיש לו מיכל ייחודי על יד רשת הצלייה לאיסוף השומנים והנוזלים.

* מתקן גריל ארגנטינאי כול מנגנון הגבהה ורשת לניקוז שמנים ונוזלים. זהו אחד הסממנים שזהו גריל ארגנטינאי אמיתי. מנגנון המותקן על ידי הרשת מאשר קירוב והרחקת הבשר ממקור החום. מאחר וצורת הצלייה הארגנטינאית היא בדרך כלל גושי בשר גדולים שצריך לבשל לאורך מספר שעות

* כל מנגל ארגנטינאי תקני בנוי בצורה כזו שתחתיתו עשויה אבני שמוט אחד ממרכיבי שמירת החום ואבני השמוט גם מאפשרים צלייה זהה ואחידה של כל הנתח.