בלון גז למנגל גז - בלון גז לגריל גז

בין המנגלים המקובלים בשוק הישראלי יש את מנגל הגז, אשר כשמו מגיע עם בלון גז צמוד. בלון גז למנגל גז יכול להיות בלון רגיל, כזה שיש לצריכה ביתית, מחברה כלשהי המספקת גז, או, בלון גז המסופק על ידי החברות שמייחדות את הבלון למנגל גז והם קטנים ובעלי משקל קל יותר.

בלון גז לגריל גז

בתקופה האחרונה, כאשר הרבה אנשים עברו לאוכל בריאות ללא שמן ורטבים, מארגני אירועים מזמינים חברות קייטרינג שמשתמשות במנגל גז כדי להכין את המנות במקום. חברת הקייטרינג מגיעה למקום האירוע עם בלון גז למנגל גז ומבצעת את המוטל עליה. מנגל גז מקובל אצל בעלי חצר בבית פרטי, בפנטהאוז של בית משותף וגם למרות שזה לא מומלץ לבעלי דירות בבית משותף עם מרפסת גדולה. לאחר סיום השימוש במנגל גז צריך לסגור את הברז הראשי המוביל את הגז למנגל. סגירת הברז מונעת דליפת גז.

שוק היבוא של מנגל גז הוא גדול. כל אחד שרוכש מנגל גז מתוצרת חוץ צריך להתקשר עם חברת גז מקומית על מנת להתאים בלון גז למנגל גז. מרבית היבואנים ממליצים ללקוח על חברה מסוימת אף שאין חובה לקבל את ההמלצה.

הבטיחות מעל לכל

חברות הגז קובלות על כך שיש בשוק הרבה "חאפרים" המספקים בלוני גז למנגל גז בניגוד לכללי הבטיחות והזהירות בכך שהם מובילים את המכלים ברכבים פרטיים, בבגאז' ושאינם מותאמים להובלת גז. הדבר פוגע ברווחים של החברות המוכרות. בלון גז למנגל גז צריך להיות תקני ובעל תו תקן של מכון התקנים הישראלי. כל בלון גז למנגל גז שנרכש אצל "חאפר" מהווה סיכון בעת ההרכבה ובעת השימוש במנגל ולכל מי שנמצא בסביבת מנגל הגז. מנגל גז רצוי שיאוחסן במקום שילדים לא מגיעים אליו. כדי למנוע מילדים גישה לאזור המנגל כדאי לאחסנו במקום עם דלת ורחוק ממקום שהילדים משחקים. זהירות תמנע אסון.

ועוד שני טיפים לסיום:

* בלון גז למנגל גז צריך לעמוד בצורה זקופה ולא להשכיבו. פרוק והחלפת בלון גז שהתרוקן יכולה להיעשות באופן עצמי כשעל הלקוח להביא את בלון הגז למחסן של ספק בלוני גז ולהחזירו לביתו ולהרכיבו בעצמו. הרכבה לא נכונה יכולה להביא לאסון ולכן כדאי להיעזר בבעל מקצוע .

* רוב האנשים רוכשים בלון גז למנגל גז מאותה החברה שמספקת להם גז ביתי. לרובם יש אדם אתו הם בקשר והם סומכים עליו אפילו אם הוא מתקין את בלון הגז כשהם אינם בביתם.