טאבונים

טאבון מאבן

טאבון בחצר טומן בחובו יתרונות רבים. מדובר בצורת אפיה מקורית, ייחודית, מעניינת ושניתן להגיע בעזרתה לטעמים שונים ומעניינים. טאבון מאבן מאפשר לפעמים יותר מטאבונים אחרים ניצול מקסימלי של חום הטאבון ובכך מאפשר אפיה איכותית יותר. 

רוצים להכין מאפים בתנור אך לא בטוחים כיצד להתחיל? מומלץ תמיד להתחיל במאפים בסיסיים, כאלה שגם אם לא יצאו נהדר בפעמים הראשונות, יתנו טעם טוב לאוכלים.

הכנת פיתות

פיתות הן דוגמא טובה למאפה הניתן לאפיה בטאבון. המתכון לפיתות הוא לרוב מתכון בסיסי המורכב מקמח, שמרים, מעט מלח וסוכר, מים ושמן. יש לערבב את כל החומרים היטב וללוש את הבצק כך שהוא יהיה רך וגמיש. 

לאחר מכן צריך כמובן להתפיח את הבצק ולאחר זאת לחתוך אותו למספר הפיתות הרצויות. יוצרים כדורים קטנים מהבצק וגם להם נותנים זמן התפחה נוסף.

בשלב זה מחממים את הטאבון לחום גבוה, קיים יתרון לפעמים לסוג של טאבון מאבן מכיוון והוא מגיע לחום גבוה באופן שלרוב לא מזיק לתנור עצמו. כאשר הטאבון חם מאוד, משטחים את כדורי הבצק ואופים אותם זמן קצר. צריך לתת לפיתות להתקרר לפני שאוכלים אותן. במידה ומעוניינים, אפשר תמיד לשדרג את הפיתות ולהוסיף להן תוספות טעימות כמו עשבי תיבול (בזיליקום, רוזמרין, תימין, מרווה), בצל, פטריות ועוד תוספות טעימות.

יתרונות לאבן

טאבון מאבן בנוי באופן שמאפשר ניצול מקסימלי של החום. התנור בנוי כך שהחום הנוצר בטאבון נאגר בתוכו, בעצם מעין נכלא בתוכו, לאורך זמן. באופן זה ניתן להשתמש בטאבון מסוג זה למאכלים הדורשים חום גבוה. אפשר למשל להשתמש בו לקדרות, לבשרים וכמובן גם למאפים. 

בנוגע למאפים, כלל אצבע חזק הוא כי מאפים בעלי נפח דורשים טמפרטורה נמוכה לאורך זמן ואילו מאפים דקים יותר דורשים טמפרטורה גבוהה לזמן קצר יותר. באופן זה הכנת פיצה היא אידיאלית בטאבון העשוי אבן.

בישולים נוספים

מלבד מאפים כמו פיצות, בורקסים, פוקצות, סמבוסק, לחמים ועוד, ניתן לבשל מאכלים נוספים בטאבון. אפשר להכין תבשילי קדירה. אלה תבשילים הדורשים זמן בישול ארוך מאוד, עם טמפרטורה נמוכה יחסית. מומלץ להכין אותם בכלים העשוים חרס. דוגמא נוספת היא בישולים של ירקות או של בשר.