מנגל בנוי – למי הוא מתאים?

אם אתם אוהבים לעשות על האש ורוצים שזה יהיה בבית, אין ספק שאתם בחברה טובה. כלומר, הישראלים הפכו את המנגל, על כל סוגיו ותכניו, לספורט לאומי של ממש. לא רק ביום העצמאות עושים מנגל אלא בכל ימות השנה. איך נדע אם המנגל שאנחנו רוצים לרכוש מתאים לצרכים שלנו?

האפשרות היפה ביותר: מנגל בנוי

מנגל בנוי הוא מבנה נייח שלרוב נמצא בפינה של חצר בית צמוד קרקע או בפינת מרפסת של דירה בבית משותף. בעלי החצרות מתקינים מנגל בנוי בדיוק כמו שהם מטפחים גינה ושותלים עצים. בעלי דירות עם מרפסות שאינם יכולים בלי מנגל פשוט מקציעים פינה במרפסת כדי להקים מנגל בנוי. למנגל בנוי יש ארובה דרכה יוצא העשן לאוויר. גם בתחום המנגל הבנוי יש טרנדים ועיצובים למיניהם.

צריך לקחת בחשבון מספר דברים:

* מנגל שהוא כבר בנוי מתאים אך ורק למי שיש מקום כמו חצר בית או פינה במרפסת הדירה. במסעדות שבתפריט שלהן קיימת אופציה להזמין "בשר על האש" יש מנגל בנוי באחת מפינות המטבח.

* יש מנגל שהוא בנוי מעץ, מאבן גרניט, שיש ובטון והם מעוצבים במספר רב של עיצובים. עמידות בחום והן מתאימות לברביקיו, קמין, טאבון ועוד. רבים מקימים מנגל בנוי בחצר ביתם ומנצלים אותו בכל הזדמנות בין בחגים, שבתות או אירוח בני משפחה וחברים.

יתרון מנגל בנוי על אחרים בכך שהוא תמיד נמצא במקום ואין צורך להעבירו ממקום למקום או לפרק ולהרכיב אותו בסיום הפעילות. מנגל בנוי יכול להיות גם מנגל גז.

מי משתמש בו בארץ?

בארץ יש מספר חברות שבונות מנגל בנוי ויש גם יבוא מאיטליה ומדינות נוספות השוק מכיל הרבה סוגים של מנגלים ולכן כדאי לבדוק ולבחון את המגוון בטרם סיכום עסקה. גני אירועים שבהם מתקיימים אירועים לאורך כל השנה בקיץ תחת כיפת השמיים ובחורף באוהל מותאם למזג האוויר, ובתפריט יש גם "בשר על האש" בונים מנגל בנוי עץ או אבן, באחת הפינות המרוחקות מהחוגגים כדי למנוע מהם שאיפת עשן. לרוב המנהל הבנוי נמצא תחת סככה. במטבח מסעדות בשרים, המציעות ללקוחות בשרים על האש, מציידות במנגל בנוי בו צולים את הבשרים השונים. חלק מהמנגלים הללו הם מנגל פחמים ואחרים על גז.

הדרישה עבור מנגל בנוי הביאה רבים המעוניינים לשדרג את המנגל שלהם לפרסם באתר יד/2 על מכירת המנגל הישן. את המנגל הבנוי אפשר להעביר כיחידה אחת ולכן יש ביקוש גם למנגל יד שנייה. ברור שבאתר יד/2 בנוסף לתיאור המילולי יש גם תמונה של המנגל העומד למכירה.